КУЧЕР: СЛАВІЯ НЕБЕЗПЕЧНО ГРАЄ НА СТАНДАРТНИХ ПОЛОЖЕННЯХ

10.08.2023 13:39

Головний тренер СК «Дніпро-1» Олександр Кучер відповів на запитання журналістів на пресконференції перед грою третього кваліфікаційного раунду Ліги Європи проти празької «Славії»:

– Чи вважаєте ви «Славію» фаворитом? Які ви бачите у неї сильні і слабкі сторони?
– Буду солідарним із капітаном команди. Перед кожною грою шанси у команд практично рівні – 50 на 50. Все буде залежати від цих двох матчів – завтра на полі «Славії» і у матчі-відповіді в Кошицях, де ми будемо приймати суперника.

– Які ви бачите сильні і слабкі сторони суперника. І чи усі гравці, окрім Мірошніченка і Волинця, готові грати у завтрашньому матчі?
– Суперник добре підготовлений фізично. «Славія» небезпечно грає на стандартних положеннях, на які приходять до штрафного майданчику по сім-вісім футболістів. Команда швидка і грає вертикально, намагається швидко доставити м’яч до чужого штрафного майданчику. Багато фланговим подач, після яких купа гравців йдуть на завершення атаки. Треба завтра уважно грати в обороні, адже останнім часом ми дуже багато робимо подарунків суперникам і якісь у нас виникають непотрібні помилки. Треба завтра уважно і строго зіграти в обороні.

Щодо травмованих, то так – не буде Мірошніченка і Волинця, є питання по Піхальонку, у якого піднялася температура – він навіть не прибув на тренування, а залишився у готелі. Так що по ньому будемо приймати рішення вже завтра. Подивимося, як він себе буде почувати.

– Наскільки для вас, як тренера, складно підготувати команду до гри, щоб вони на неї зосередились і не думали про те, що відбувається вдома?
– Олександр Сваток вже сказав, що ми так працюємо великий час. Мешкали у Кошицях, зараз живемо в Ужгороді. Так, це великі переїзди, але ми до всього цього звикаємо і це для нас просто будні. Звичайно, що все це важко, адже є тривоги, обстріли, наш народ страждає, але ми знаходимо слова, що хлопці повинні своїх вболівальників і усіх українців радувати власною грою, щоб у вболівальників була хоч якась віддушина у спорті і футболі.

– В Чехії мешкає багато українців. Чи переконані ви, що завтра у вас буде сильна підтримка у фан-секторі?
– Звичайно, сподіваюся, що люди, які переїхали сюди в Прагу і в Чехію загалом прийдуть завтра нас підтримувати. Це буде дуже приємно і нам це потрібно перш за все. Ми знаємо, що усі квитки продані, і для нас це дуже добре, адже ми скучили за вболівальниками, адже зараз граємо за порожніх трибун. Звісно, що це дуже приємно, коли повна арена і підтримує нехай більше і суперника, але і тебе теж. То вже інша гра, коли на трибунах є вболівальники.

– Чи підтримуєте ви контакти з Томасом Хюбшманном?
– Так, звичайно, ми завжди на зв’язку і спілкуємося. Ми багато разом грали, ми друзі. Він сьогодні приїде до нас у готель і ми поговоримо про різні справи.

– Основний газон стадіону зараз не у найкращому стані. Є запасне поле. Ви прийняли вже рішення де саме будете проводити передматчеве тренування?
– На поле я ще не виходив, а одразу пішов до вас на пресконференцію. Так, знаю, що поле не у гарному стані, що воно рветься, але нам потрібно на нього вийти, адже треба розуміти, що нас завтра чекає. Ми ж не можемо приїхати і його не спробувати. У нас буде невеличке тренування, десь півгодини, більше як розминка і все. Але хлопці повинні його відчути і зрозуміти, як воно себе веде. Всюди різні покриття і різні відскоки. Ми нещодавно грали матч із «Панатінаїкосом» і там відскок від газону був дуже складний, через що ми отримали перший гол. Так що нам треба вийти і зрозуміти, що на нас завтра чекає.

– Наскільки складно вам буде завтра без Довбика, який залишив команду, а також дискваліфікованого Танчика. Плюс ви сказали, що може не бути Піхальонка. Як все це може вплинути на вашу гру?
– Звісно що Артем – це для нас втрата. Його відпустили, адже була домовленість із клубом. Хочу подякувати йому за той час, що він з нами провів, і за те, що він усе гарно зробив, тому хочу побажати йому вдачі, щоб у нього все виходило в «Жироні». По Піхальонку будемо вирішувати завтра. У Танчика була червона картка і тут теж питання. Але у нас є гравці, котрі можуть їх замінити. У нас немає такого, що тільки 11 футболістів грають. У нас усі в обоймі, усі виходять і можуть зіграти на тій чи іншій позиції, так що я не бачу у цьому особливих проблем.

– Клуб підписав Філіппова і Лєднєва. Є інформація, що в команду може повернутися Пірес. Яка вірогідність того, що новачки зіграють у завтрашньому матчі?
– Всі карти одразу відкрили (посміхається). Звісно, що хлопці приєдналися до нас. Зараз потренуємося, поспілкуємося, подивмося в якому вони стані знаходяться і будемо вже завтра дивитися. Можливо ви їх завтра побачите.

Теги: Олександр Кучер, Дніпро-1, Ліга Європи, Футбол, Спорт